Jak samodzielnie wyprać tapicerkę w samochodzie?

Jak usunąć zapach ropy z samochodu?

Usunięcie zapachu ropy z samochodu to nie jest łatwe zadanie.  Potrzebujesz kilka narzędzi i odrobinę wiedzy. Zacznijmy od tego, co będzie Ci potrzebne do usunięcia zapachu ropy:

  • Środek czyszczący, który nadaje się do tapicerki lub plastiku
  • Ściereczka lub gąbka do przetarcia powierzchni
  • Odświeżacz powietrza

Najpierw musisz oczyścić wszystkie powierzchnie wewnątrz samochodu, aby usunąć brud i tłuste plamy. Użyj odkurzacza piorącego jeśli taki posiadasz, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia z dywaników i siedzeń. Następnie użyj środka czyszczącego na twarde powierzchnie, takie jak deska rozdzielcza i drzwi. Przed użyciem upewnij się, że produkt jest bezpieczny dla materiału, z którego wykonana jest powierzchnia. Po umyciu powierzchni przesuń ściereczką lub gąbką po całym samochodzie, aby usunąć resztki brudu. Na koniec użyj odświeżacza powietrza, aby usunąć zapach ropy.

Jak usunąć zapach benzyny z samochodu?

W tym przypadku usunięcie zapachu będzie polegało na takich samych czynnościach jak przy ropie. Zacznijmy od tego, co musisz mieć pod ręką:

  • Środek do czyszczenia tapicerki – aby usunąć plamy po benzynie i inne zabrudzenia.
  • Środek dezodorujący – aby usunąć nieprzyjemny zapach benzyny.

Niezależnie od rodzaju trudnych plam na tapicerce, zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem będzie pranie tapicerki i dodatkowe wykorzystanie specjalnych środków, dostosowanych do usuwaniach konkretnego rodzaju zabrudzeń.

Czytaj też:  Jak pozbyć się zapachu stęchlizny z samochodu?

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *